Meet of Champs Qualifiers 2/13

Meet of Champs 2016-17 Qualifiers
2 10
This page lists the Meet of Champs qualifiers as of the date shown above – if there are any concerns, email Rich Ames
at ptfca2@verizon.net as soon as possible.   The list includes the top two from each division of each event
division in each event plus those who qualify from the “absolute standard” listed on the website.
* indicates a conversion (+.50) from 55 to 60D or (+.7) 55H to 60H
60 Meters 7.2/7.44 school time Grade Date
Jones-Roundtree Ade Imhotep 6.86 12 2 10
Tucker Chris Penn Charter 6.93 12 2 10
Jennings Jeremy Downingtown East 6.96 12 12 22
Vaughn-Jackson Gunell South Philadelphia 7.02 11 2 10
Laird Terrqance Coatesville 7.04 12 t 12 22
Chappell Merrill Mastery 7.06 12 2 10
Wright Rahsheed Wissahickon 7.06 11 t 2 10
Isabella Paul Hatboro 7.09 11 t 2 10
Hebron Savion Neshaminy 7.10 10 t 2 10
Montgomery Austin Norristown 7.10 9 12 22
Hughes Keegan Bishop Shanahan 7.12 12 t 2 10
Swift D’Andre St Joe Prep 7.13 2 4
Dorwil Edner Swenson 7.15 11 t 2 10
Hall Ahmad Lower Merion 7.15 12 12 22
King Myles Central Bucks East 7.15 12 t 2 10
Carter Octavious LaSalle 7.16 11 1 14
Welde Mike Council Rock North 7.16 2 4
Phillips Tyrone Imhotep 7.17 12 2 4
Brown Taufiq WCCS 7.18 12 2 10
Welton Tyreem Penn Wood 7.18 12 2 10
Rantin Keon Glen Mills 7.19 12 t 2 4
Thompson Davon Motivation 7.19 11 2 4
Cooper Jared West Chester East 7.22 11 2 4
Sanders Donovan Girard College 7.23 9 2 4
Manetta Joe Central Bucks West 7.25 12 1 14
Byrd Tyler Bishop McDevitt 7.26 9 t 12 26
Dunswell Shamere Wissahickon 7.26 11 t 12 22
Dowling Cameron Bishop Shanahan 7.28 12 2 10
Flahn Jbarwho Glen Mills 7.28 10 7.28
Kaufmann Brian Upper Dublin 7.28 12 12 26
Giordano Vincent W C Rustin 7.29 12 t 2 4
Griffen Marcus Neshaminy 7.30 10 1 14
Cannon Michael Central Bucks South 7.31 10 2 10
Pinkney Josh Pennridge 7.31 11 12 26
Washington Jayland Coatesville 7.31 12 2 4
Lawler Tariq Chester 7.32 9 1 14
Abbas-Laminu Laminu Motivation 7.33 9 2 10
Brown Quaran Downingtown East 7.33 11 2 10
Carter Jaydin Exeter 7.33 11 * 1 21
Ventnor Jaiden Bensalem 7.33 11 2 10
Vlassenko Dylan Conwell Egan 7.34 9 2 4
Cooperman Sam Central Bucks East 7.34 t 2 4
Johnson Gary Quakertown 7.35 11 t 2 4
Beale Devon Pennsbury 7.36 12 t 12 22
Cornish Anthony Haverford 7.36 10 * 1 21
Miles Roland Coatesville 7.36 11 2 10
Gleplay Elijah Penn Wood 7.38 9 t 1 28
Harris Malachi Roman Catholic 7.38 9 2 10
Stowell Elias Haverford 7.38 10 t 1 28
Averett Dajone West Catholic 7.39 12 t 1 7
Condon Sean Council Rock North 7.39 12 t 12 30
Hudson Aaron Haverford School 7.39 12 2 10
Kim Josh Haverford 7.39 2 4
Springs Denaril Glen Mills 7.39 12 2 10
Delancey Sean W C Rustin 7.40 12 t 1 28
Thomas Immanuel Upper Moreland 7.40 11 t 2 4
Fields Akeem Norristown 7.41 t 2 4
Lackay Frederick Bartram 7.41 11 t 12 22
Shields Griffin Central Bucks West 7.41 * 1 21
Cobb Bryan Del Val Charter 7.42 11 t 2 4
Westray Eric Springfield D 7.42 12 t 2 4
Cassidy Joe Father Judge 7.43 * 1 21
Chan Chris George School 7.43 10 2 10
Galante Joe Central Bucks South 7.43 11 2 10
Cartwright Kassem North Penn 7.44 11 t 12 22
Escobar Alec Radnor 7.44 11 2 10
Keys Anthony Imhotep 7.44 1 14
Larson Daniel Strath Haven 7.44 11 t 2 4
Tait Collin Penncrest 7.44 10 t 2 4
Thompson Tyler Pennsbury 7.44 11 2 10
Ampofo Emmanuel Neshaminy 7.45 10 1 28
Daly Brendan LaSalle 7.47 11 1 7
Carter Shane Council Rock South 7.53 11 1 28
60 Hurdles 8.9/9.14
Garland Kyle Germantown Academy 8.15 11 t 2 4
Averett Dajone West Catholic 8.25 12 12 26
Robbins Nasan Pennsbury 8.31 11 2 4
Jackson James Chester 8.33 11 2 10
Lindner Sam Haverford School 8.40 * 1 21
Dimon Alex Pennridge 8.46 12 2 10
Burnett Dylan Penn Charter 8.54 12 2 10
Scott Stephen Souderton 8.57 12 2 4
Costantini Sebastian Malvern 8.73 10 2 4
Patterson Earl SCHA 8.77 11 2 4
Elters Jared Coatesville 8.80 11 2 10
Higgins Brandon Bensalem 8.83 12 2 10
Johnson Ahmir Wissahickon 8.83 11 2 10
Honicker Scott O J Roberts 8.85 10 t 2 10
Dogonniuck Ben North Penn 8.98 12 12 22
Mosquera Antonio Cheltenham 8.98 12 t 2 10
Davies Liam Wissahickon 8.99 11 t 2 4
Oliver Tommy Bensalem 8.99 12 2 10
Webb Charlie W C East 9.00 10 2 4
Williams Conrad Penn Charter 9.04 12 2 4
Lambinus Jake Quakertown 9.07 12 2 10
Magee Kyle Central Bucks South 9.11 11 t 2 4
Polignano Vincent Pennridge 9.17 * 1 21
Becattini Mike LaSalle 9.32 12 t 1 7
Yotko Robert Council Rock South 9.41 10 t 1 28
Anderson Shamar Swenson 9.61 12 12 30
Bond Dean Neshaminy 9.86 12 1 7
Marsh Rami Glen Mills 10.02 10 1 28
Burton James Lower Merion 10.24 12 12 22
Meyer Trevor SCHA 10.43 9 t 12 30
200 Meters 23.8/24.04
Alleyne Nate Bishop Shanahan 22.17 12 2 10
Marche Kristian Imhotep 22.20 11 2 10
Laird Terrance Coatesville 22.32 12 12 26
Rantin Keon Glen Mills 22.43 12 2 10
Bobowicz Christian Central Buck West 22.78 12 2 10
Wright Rahsheed Wissahickon 22.83 11 2 10
Manetta Joe Central Bucks West 22.85 12 2 10
Jennings Jeremy Downingtown East 22.86 2 4
Montgomery Austin Norristown 23.00 2 4
Vaughn-Jackosn Gunell South Philadekohia 23.03 12 2 10
Henning Michael Upper Dublin 23.04 11 2 4
Lindner Sam Haverford School 23.07 11 2 10
Dunswell Shamere Wissahickon 23.14 11 2 10
Steinberg Seth Central Bucks South 23.14 12 2 10
Nash John Pennridge 23.15 11 2 10
Kidd-Jacksaon DaVion West Catholic 23.19 11 2 4
Springs Denaril Glen Mills 23.19 12 2 10
Welde Mike Council Rock North 23.21 11 12 22
Brown Quaran Downingtown East 23.28 11 2 10
Washington Jayland Coatesville 23.31 12 2 10
Cannon Michael Central Bucks South 23.34 10 2 10
Green Miles St Joe Prep 23.39 11 2 4
Hughes Cameron Bishop Shanahan 23.39 12 2 10
Hebron Savion Neshaminy 23.41 10 12 22
Byrd Tyler Bishop McDevitt 23.51 9 2 4
Chappell Merrill Mastery South 23.51 12 2 4
Cook Ethan MBAP 23.52 12 12 26
Dorwil Edner Swenson 23.53 11 2 10
Pinkney Josh Pennridge 23.53 11 2 10
Paulk Armonte Hill-Freedman 23.54 11 2 4
Welton Tyreem Penn Wood 23.54 12 2 10
Cooper Jared West Chester East 23.62 11 1 7
Hawkins Dalyaan Haverford School 23.62 9 2 10
Westray Eric Springfield M 23.62 12 2 4
Jamison Jack Upper Dublin 23.65 11 2 10
Kirk Eric Coatesville 23.70 10 12 30
Shovlin Philip Springfield Delco 23.70 11 12 22
Johnson Trenu Council Rock South 23.72 11 1 28
Flahn Jbarwho Glen Mills 23.74 10 2 4
Orozco Nico Conestoga 23.74 2 4
Zosulis Jake Central Bucks East 23.74 2 4
Cooperman Sam Central Bucks East 23.79 12 2 10
Tate Davon Lower Merion 23.79 10 2 4
Iherjirka Obinna Cardinal O’Hara 23.81 11 12 22
King Myles Central Bucks East 23.83 12 12 26
Tait Collin Penncrest 23.83 10 2 10
Montiminy A J Wm Tennent 23.86 11 2 10
Carter Octavious LaSalle 23.87 2 4
Scott Stephen Souderton 23.87 12 1 28
Taylor Tevin Overbrook 23.89 12 2 4
Bromley Justin Garnet Valley 23.90 11 2 10
Condon Sean Council Rock North 23.90 2 4
Robbins Nasan Pennsbury 23.91 11 2 10
Vlassenko Dylan Conwell-Egan 23.91 9 1 21
Thomas Immanuel Upper Moreland 23.92 11 2 10
Cornish Anthony Haverford 23.93 2 4
Coston Myles Engineering & Science 23.93 12 2 4
Iherjirka Obinna Cardinal O’Hara 23.93 11 12 30
Kim Josh Haverford School 23.93 12 2 10
Larson Daniel Strath Haven 23.93 11 2 10
Williams Giovanni Cheltenham 23.93 2 4
Averett Dajone West Catholic 23.95 1 21
Miles Roland Coatesville 23.95 2 4
Walker Carnel Haverford School 23.99 1 14
Thompson Tyler Pennsbury 24.00 2 4
McDonough Brian Great Valey 24.02 10 2 4
Savage Nasir Motivation 24.03 10 2 10
Murphy Scotty Upper Moreland 24.04 12 2 4
Smith Emitt Abington 24.04 11 2 10
Mardirosyan Masees Marple Newtown 24.32 1 28
Cassidy Joe Father Judge 24.37 11 1 7
400 Meters 53.8/54.04
Welde Mike Council Rock North 50.58 11 2 10
Fairy Quincy Overbrook 50.82 12 2 4
Rantin Keon Glen Mills 51.17 12 2 4
Vargas-Bines Brandon Upper Dublin 51.26 10 2 4
Gill Mitchell Downingtown East 51.44 12 2 10
Weems George Upper Dublin 51.48 12 12 26
Dupell Robert St Joe Prep 51.54 11 1 14
Lytle Richard Paul Robeson 51.66 12 2 4
Henning Michael Upper Dublin 51.72 11 12 30
Laird Terrance Coatesville 51.73 12 12 30
Sooknanan Aaron Abington 51.76 12 12 26
Mitchell Cameron Abington 51.89 11 2 10
Brunson Christian Imhotep 51.95 11 12 26
Wright Rahsheed Wissahickon 52.10 11 12 26
Rhim Kristian Central (12) 52.15 12 2 10
Shahideh Ata Central Bucks East 52.28 12 1 14
Nash John Pennridge 52.29 11 12 30
Semanyk Chase Downingtown West 52.33 11 12 22
Jihad Kamil Neumann Goretti 52.40 11 2 4
Linares Javier Pennsbury 52.42 11 1 14
Lenahan Matthew Hatboro Horsham 52.44 11 2 10
Horton Elgin North Penn 52.46 2 4
Christopher Cameron Wissahickon 52.81 12 1 7
Whitfield David MBAP 52.89 1 21
Johnson Trenu Central Rock South 52.95 11 12 30
Frazier Ori Abington 52.99 11 1 28
Oriente Collin Council Rock South 53.00 12 1 28
Zosulis Jake Central Bucks East 53.13 11 2 10
Duncan-Murphy Jordan Bensalem 53.15 12 1 14
Jones Maximillian Methacton 53.18 11 1 14
Haywood Mickal Roman Catholic 53.20 11 2 10
McNear Brion Chichester 53.20 12 1 7
Cole Samuel Imhotep 53.22 12 12 30
Delisle Hudson Quakertown 53.22 11 1 21
Hebron Savion Neshaminy 53.22 1 21
Cannon Michael Central Bucks South 53.28 2 4
Montminy A J Wm Tennent 53.33 1 21
Solomon David Council Rock North 53.33 2 4
Thomas Jake Devon Prep 53.37 10 2 4
Flahn Jbarwho Glen Mills 53.40 10 12 22
Scott Stephen Souderton 53.41 12 1 14
Kidd-Jackson Da’Vion West Catholic 53.46 11 1 7
Stanziani Payton Boyertown 53.47 2 4
Langley Malachi Chester 53.51 9 2 4
Giles Darren Cheltenham 53.57 2 4
Richmond Jod Church Farm 53.65 11 2 4
Knipe Wyatt Central Bucks East 53.67 2 4
Butler Koran Norristown 53.69 2 4
Holmes Frank Engineering & Science 53.71 11 2 4
Faccenda Jason Neshaminy 53.77 2 4
Barkaan Matthew Penn Charter 53.9 11 2 4
Doucet Nick Souderton 53.90 2 4
Covert Billy W C Rustin 53.91 12 2 4
Cassidy Joe Father Judge 53.92 2 4
Rhoden Romaine Lower Merion 53.92 11 1 7
Yeatman Nicholas Quakertown 53.92 2 4
Brashear Bobby Pennridge 53.99 9 2 10
Youssaf Alyan Conestoga 54.02 2 4
Abdul-Lateef Tawfeeq Glen Mills 54.03 11 2 10
Sanders Donovan Girard College 54.20 9 12 30
McCallion Erik Haverford 54.37 10 1 7
Davies Maximillian Wissahickon 54.38 1 14
Spiess Josh Great Valley 54.60 11 1 28
Adams Connor Interboro 54.77 12 1 28
Webster Ameer Glen Mills 54.96 1 14
Orozco Nico Conestoga 55.71 12 1 7
800 Meters 2:04.8/2:05.04
Claricurzio Jake Central Bucks West 1:57.35 2 4
Delisle Hudson Quakertown 1:57.68 11 2 4
Shahideh Ata Central Bucks Est 1:58.09 2 4
Eissler Matt Pennridge 1:58.32 10 2 4
Manyeah Dennis Penn Wood 1:59.12 12 2 10
Cooke Peter Radnor 1:59.20 12 2 10
Keller Bryan Council Rock North 1:59.38 12 2 10
Hontz Brandon W C Rustin 2:00.06 1 21
Santiago Daniel North Penn 2:00.09 11 2 4
Whitfield David MBAP 2:00.15 12 2 4
Willie Calvin St Joe Prep 2:00.43 2 4
Jihad Kamil Neumann Goretti 2:00.52 11 12 26
Linares Javier Pennsbury 2:01.10 11 2 10
Craig Christian Wm Tennent 2:01.24 12 2 4
Kutney Evan Council Rock South 2:01.26 12 12 30
Sauer Aidan Pennsbury 2:01.52 2 4
Price Brendan LaSalle 2:01.62 12 1 7
Crosby Andrew Cheltenham 2:01.83 12 2 4
Rujdych Rusty Neshaminy 2:02.27 11 12 22
Claricurzio Jake Central Bucks West 2:02.28 11 1 14
Dhillon Jarnail Upper Darby 2:02.34 11 2 10
Brown Sean Roman Catholic 2:02.65 12 1 14
Bacchus Aqeel Bensalem 2:02.99 12 1 14
Endres David Central Bucks East 2:03.04 10 1 14
Chandler Noah SCHA 2:03.11 12 2 4
Christopher Cameron Wissahickon 2:03.12 12 12 22
Ochs Collin Council Rock South 2:03.23 10 1 28
Kraus Matt Wm Tennent 2:03.25 12 12 30
George Thayne Council Rock South 2:03.27 2 4
Endy Josh Boyertown 2:03.34 2 4
Wedell Westley Acad of New Church 2:03.35 12 1 14
Mitchell Cameron Abington 2:03.60 11 1 28
Brennan Daniel W C East 2:03.73 1 14
Coleman Josh Abington 2:03.96 11 2 10
Chen Evan Strath Haven 2:04.00 11 2 4
Johnson Christian Plymouth Whitemarsh 2:04.23 2 4
Smith Tim Abington 2:04.25 12 2 10
Rae Diarmid Lower Merion 2:04.48 10 2 4
Green Miles St Joe Prep 2:04.50 11 12 30
Amaefuna Chimenzie Upper Merion 2:04.53 10 2 4
Clark Michael Methacton 2:04.72 11 1 14
Servis Dylan Twin Valley 2:04.73 10 1 7
Curry Lamaj Chester 2:04.95 2 4
McCallion Erik Haverford 2:05.05 1 21
Marcelin Jude Paul Robeson 2:05.37 12 12 22
Neckowicz Theodore Lower Merion 2:05.44 12 1 7
Hallinan Billy Interboro 2:05.63 1 21
McFadden Jake Lower Merion 2:07.08 11 12 30
Campbell Brendan Haverford 2:09.54 10 1 7
Hurst Connor Upper Moreland 2:10.89 11 1 28
Khan Jamail Jenkintown 2:11.06 12 1 28
Mile 4:40.0/4:40.24
Scarpill Matthew Central Bucks South 4:26.94 12 2 10
Campbell Ryan Council Rock North 4:28.70 11 2 10
Scratchard Jed Pennsbury 4:29.65 11 1 14
Kujdych Rusty Neshaminy 4:30.44 11 12 30
D’Aquila Matt Lower Merion 4:30.49 12 2 10
Abrahams James Haverford 4:30.70 12 1 7
Lederer Avery Penncrest 4:30.90 11 2 10
Eissler Matt Pennridge 4:30.95 10 2 10
Brown Sean Roman Catholic 4:31.31 12 2 4
Mihalak Colin Coatesville 4:32.67 2 4
Hontz Brandon W C Rustin 4:33.42 12 1 28
Kersten Eric Pennsbury 4:33.63 12 2 10
Jihad Kamil Neumann Goretti 4:33.84 11 1 7
Shah Syed Upper Darby 4:34.33 12 2 10
Lennon Callahan Holy Ghost 4:35.08 12 2 10
James Patrick Cardinal O’Hara 4:35.28 12 1 7
McMenamin Connor Souderton 4:35.46 12 1 14
Peshek Matt New Hope Solebury 4:36.59 12 2 4
Motter Marc Central Bucks East 4:36.89 2 4
O’Toole Brendan North Penn 4:36.91 11 12 26
YasinSpann Saabir Overbrook 4:36.99 11 2 4
Hofer Alec Central Bucks West 4:37.37 12 1 14
Borger Peter Malvern Prep- 4:37.40 11 2 4
Breen Joe Souderton 4:37.48 12 12 30
Wedell Westley Acad of New Church 4:37.66 12 2 10
Hoyer Ben Wissahickon 4:38.08 11 2 4
Delisle Hudson Quakertown 4:38.61 11 12 22
Shultz William Central Bucks East 4:38.78 12 12 30
Grace Colin North Penn 4:38.84 2 4
Earley Sam Council Rock North 4:39.09 11 2 10
Cataldi Nick North Penn 4:39.86 10 2 10
Delafelo Dominic Boyertown 4:40.04 11 12 30
Cooke Peter Radnor 4:40.46 12 1 28
Enders David Central Bucks East 4:40.73 10 12 22
McComb Christian Boyertown 4:41.00 9 1 7
Zatlin Brett Great Valley 4:42.92 11 12 22
Neckowicz Theodore Lower Merion 4:43.53 12 12 22
Baker Brian Central Bucks West 4:45.93 1 21
Bici Daniel Masterman 4:47.47 1 21
Rae Diarmid Lower Merion 4:48.98 10 12 30
Hutton Evan Wm Tennent 4:49.24 1 21
Brugger Ben Upper Dublin 4:49.35 11 1 28
3000 Meters 9:20.0/9:20.24
Kujdych Rusty Neshaminy 8:44.73 11 1 7
Addison Evan LaSalle 8:46.99 11 1 7
McMenamin Connor Souderton 8:55.70 2 4
Rahill Sean Wm Tennent 8:57.30 11 2 4
O’Toole Brendan North Penn 8:58.10 2 4
Bunch Ben Central Bucks West 8:58.72 2 4
Mass Brian Central Bucks West 8:59.68 12 2 10
Kersten Eric Pennsbury 9:00.62 2 4
Shultz William Central Bucks East 9:03.52 12 2 10
Paul Stephen LaSalle 9:04.56 2 4
Derafelo Dominic Boyertown 9:06.52 2 4
Borger Peter Malvern Prep 9:08.23 11 2 10
Rollins Tyler Downingtown West 9:10.19 2 4
Hutton Evan Wm Tennent 9:10.79 12 2 10
Scarpill Matthew Central Bucks South 9:11.67 12 12 22
Lederer Avery Penncrest 9:14.19 11 12 26
Breen Joe Souderton 9:14.20 12 1 14
D’Aquila Matthew Lower Merion 9:14.70 12 12 22
Harper Anthony MBAP 9:15.47 11 2 4
Maiale Matthew Wissahickon 9:16.09 11 2 4
Koza Ethan Council Rock North 9:16.22 11 2 4
McGrory Jonathan Bishop Shanahan 9:16.95 11 2 10
Leahan Ryan Coatesville 9:17.36 2 4
Robinson Jake Conestoga 9:17.77 2 4
Knorr Chase Twin Valley 9:19.86 11 2 10
Lindgren Elias Episcopal 9:21.87 11 12 22
Servis Dylan Twin Valley 9:25.45 1 14
Love Jeffrey George School 9:26.54 10 1 21
Galbreath Greg LaSalle 9:28.52 12 1 28
Herrmann Charlie Lower Merion 9:29.01 1 21
Fetherstone Mark Holy Ghost 9:29.74 1 14
Neckowicz Theodore Lower Merion 9:31.37 12 12 20
Mazurek Harrison West Chester East 9:34.70 11 1 7
Merhige Will Haverford School 9:39.55 11 1 7
4 x 200 1:38.0/1:38.24
Bihop Shanahan 1:30.98 2 10
Glen Mills 1:31.15 2 10
Wissahickon 1:33.35 2 10
Central Bucks West 1:33.48 2 4
Imhotep 1:34.08 12 26
Lower Merion 1:34.60 2 4
Council Rock South 1:34.66 2 4
Pennridge 1:34.80 2 10
Norristown 1:35.14 2 10
Central Bucks South 1:35.34 2 10
North Penn 1:35.36 2 10
Overbrook 1:35.42 2 4
Central Bucks East 1:35.54 2 4
Downingtown East 1:35.60 1 7
Coatesville 1:35.63 2 4
Pennsbury 1:35.64 2 4
Upper Dublin 1:35.70 12 26
Radnor 1:35.75 2 4
Roman Catholic 1:35.76 2 4
Cardinal O’Hara 1:35.77 2 4
Chester 1:35.83 2 4
Penn Wood 1:35.92 12 26
Delaware Valley Charter 1:36.01 2 4
Bensalem 1:36.30 2 10
Motivation 1:36.39 2 4
Abington 1:36.55 2 10
Haverford School 1:36.74 12 22
Church Farm 1:36.97 2 10
Neshaminy 1:37.12 2 4
Central 1:37.33 2 10
Hatboro Horsham 1:37.40 2 4
LaSalle 1:37.50 2 4
Conestoga 1:37.57 2 4
Council Rock North 1:37.59 2 10
Garnet Valley 1:37.61 2 4
Strath Haven 1:37.71 2 4
Cheltenham 1:37.79 2 10
Upper Moreland 1:37.91 2 10
W C East 1:38.87 1 14
Engineering & Science 1:39.30 1 28
Chichester 1:39.49 1 28
Marple Newtown 1:39.93 1 21
4 x 400 3:39.7/3:39.94
Wissahickon 3:28.51 2 4
Abington 3:29.16 12 26
Pennridge 3:29.65 2 10
Upper Dublin 3:29.80 2 4
Paul Robeson 3:30.71 2 4
St Joe Prep 3:30.97 2 4
Central Bucks West 3:31.08 2 10
LaSalle 3:31.63 2 4
Imhotep 3:32.02 12 30
Council Rock South 3:32.32 1 14
Glen Mills 3:32.62 1 21
Radnor 3:33.59 2 10
Bensalem 3:33.70 2 4
Boyertown 3:34.67 2 4
Downingtown East 3:35.20 2 4
Central Bucks East 3:35.82 12 22
North Penn 3:35.95 2 10
Chester 3:35.98 2 10
Downingtown West 3:36.34 2 10
Neshaminy 3:36.60 2 10
Norristown 3:36.69 2 4
W C East 3:36.85 2 4
Penn Wood 3:37.13 12 26
Central Bucks South 3:37.33 2 10
Central 3:38.33 2 10
Haverford School 3:38.64 12 30
Methacton 3:39.09 2 4
Garnet Valley 3:39.32 2 4
Upper Darby 3:39.50 2 10
Coatesville 3:39.51 12 22
DelVal Charter 3:39.92 2 10
Interboro 3:39.93 1 7
Penncrest 3:40.60 1 7
Cardinal O’Hara 3:41.14 1 14
Upper Moreland 3:44.53 1 21
Great Valley 3:48.35 1 28
Lower Merion 3:48.95 1 14
4 x 800 8:36.0/8:36.24
Central Bucks West 8:05.34 2 10
LaSalle 8:06.05 2 4
Cardinal O’Hara 8:13.48 2 4
North Penn 8:13.99 2 10
Council Rock South 8:14.40 2 10
Pennsbury 8:16.81 12 22
Boyertown 8:17.11 2 10
Abington 8:19.33 1 14
Radnor 8:19.50 2 4
Wissahickon 8:19.97 2 10
Central Bucks East 8:19.98 12 30
Methacton 8:20.75 2 10
Wm Tennent 8:22.79 2 10
Council Rock North 8:25.28 12 22
Downingtown West 8:26.25 2 4
Penn Wood 8:30.84 1 14
Bensalem 8:31.09 2 10
Central 8:31.11 2 4
Downingtown East 8:31.73 1 7
Twin Valley 8:32.95 2 10
Upper Dublin 8:34.26 12 30
Upper Darby 8:34.44 1 21
Penncrest 8:34.80 2 10
Holy Ghost 8:36.57 1 14
Lower Merion 8:38.73 1 7
Neshaminy 8:39.01 1 28
Interboro 8:40.81 12 22
Episcopal 8:41.20 1 21
St Joe Prep 8:46.02 1 28
West Chester East 9:02.14 1 7
Marple Newtown 9:08.28 1 28
Glen Mills 9:16.23 1 28
Distance Medley 11:07.0/11:07.24
Council Rock North 10:38.19 2 4
LaSalle 10:45.82 1 14
Central Bucks East 10:51.78 2 10
Cheltenham 10:52.14 1 14
Central Bucks West 10:56.15 2 4
Lower Merion 10:56.15 1 14
Cardinal O’Hara 10:59.71 1 7
Quakertown 11:00.65 2 10
North Penn 11:01.44 1 14
Boyertown 11:03.48 12 26
Upper Darby 11:04.06 2 4
Council Rock South 11:05.56 2 4
Downingtown West 11:06.65 2 10
Episcopal 11:11.11 2 4
Upper Dublin 11:22.26 1 14
Twin Valley 11:22.84 12 30
Wissahickon 11:22.89 12 30
Haverford School 11:23.02 1 7
Holy Ghost 11:26.94 2 4
Penncrest 11:30.24 12 22
W C East 11:32.14 1 28
W C Rustin 11:34.19 1 28
Father Judge 11:47.74 12 30
High Jump 5’10”
Garland Kyle Germandtwon Academy 6 10 11 12 26
Manyeah Dennis Penn Wood 6 7 12 12 22
Burton James Lower Merion 6 5 12 1 21
Bishop Brahem Chester 6 4 12 12 26
Blake Akeem Penn Charter 6 4 9 1 21
Moyer Matt Pennridge 6 4 12 2 10
Gromlich Nolan Council Rock North 6 4 12 12 22
McKee Valiant Coatesville 6 3 12 12 26
Mack Nafese Motivation 6 3 12 12 22
Oliver Tommy Bensalem 6 3 12 1 14
Squadrito Jonathon LaSalle 6 2 11 12 22
Sislo Alex LaSalle 6 2 12 1 7
Dale Dashawn Springfield Delco 6 2 12 1 14
Jones Tristan Plymouth Whitemarsh 6 2 10 1 14
Thomas Ryan Wm Tennent 6 2 12 2 10
Rhoden Jermaine Episcopal 6 0 1 14
Jackson Todd Penn Wood 6 0 12 1 28
Butler Brian North Penn 6 0 2 4
Rizzo Elijah Bensalem 6 0 2 4
Polignano Vincent Pennridge 6 0 11 2 4
Wildermuth Evan Penncrest 6 0 12 2 10
Lambinus Jake Quakertown 5 10 12 12 22
Lawall Sean Holy Ghost 5 10 12 1 7
Shirker Aaron Malvern 5 10 12 1 7
Gabor Patrick Penn Charter 5 10 10 1 7
Vaughn Darryl St Joe Prep 5 10 10 1 7
Blake Akeel Penn Charter 5 10 1 14
Lewis Matthew Pennsbury 5 10 11 1 14
Wells Mike LaSalle 5 10 1 21
Zalkind Kyle Great Valley 5 10 12 1 28
Hill Don Neshaminy 5 10 9 1 28
Young Curtis North Penn 5 10 10 2 10
Ritchie Isaiah St Joe Prep 5 8 1 21
Small Everest Exeter 5 6 11 1 28
Pole Vault 12 0
Marino Nicholas Hatboro Horsham 15 6 2 4 12 22
Saligman Robby Friends Central 14 10 12 2 4
Dever Charles Rustin 14 0 11 12 30
Liu Alex Upper Dublin 14 0 12 1 28
Lee William Wm Tennent 14 0 2 10 12 26
Showmaker Randy Wm Tennent 13 9 11 1 21
Tu Trevor Neshaminy 13 6 12 2 10
Lasure Luke Great Valley 13 0 11 12 22
Whitmoyer Ricky Exeter 13 0 12 1 28
Mullen Michael Bishop Shanahan 12 6 11 2 10
Segal Justin Council Rock South 12 0 2 4
Durrant Bryant North Penn 12 0 10 2 10
Bracken Edwin Pennridge 12 0 12 2 10
Long Jump 20 6
Kaufmann Brian Upper Dublin 23 2.50 12 2 10
Ritchie Isaiah St Joe Prep 22 3.75 11 2 4
Garland Kyle Germantown Academy 22 3.25 11 2 4
Johnson Ahmir Wissahickon 22 3 11 12 22
Ludlow Matt Pennridge 21 6 12 12 22
Sislo Alex LaSalle 21 5.75 12 12 22
Wildermuth Evan Penncrest 21 5.75 12 2 10
Averett Dajone West Catholic 21 5.50 12 12 22
Blake Akeem Penn Charter 21 4.50 12 1 7
Rhoden Romaine Lower Merion 21 3.50 11 2 4
Kirk Eric Coatesville 21 1.50 10 12 22
King Myles Central Bucks East 21 1.50 12 2 4
Tucker Chris Penn Charter 21 0 12 2 4
Cooper Akeem Imhotep 20 11.25 1 14
Jenkins Shamar Souderton 20 5.75 12 12 30
Bolles David Malvern 20 1 11 1 7
Wells Mike LaSalle 19 9 12 1 7
Hubler Jake North Penn 19 5.75 12 1 14
Sanders Jahill West Catholic 18 2.50 10 12 30
Haas Mike Lower Moreland 17 7.50 12 12 30
Triple Jump 41 6
Jenkins Shamar Souderton 46 8 2 4
Johnson Ahmir Wissahickon 46 7.50 11 12 22
Abeeb Dayo Strath Haven 45 11.25 11 2 4
Blake Akeem Penn Charter 44 10.50 12 2 4
Kaufmann Brian Upper Dublin 44 9.25 12 12 26
Ludlow Matt Pennridge 43 9.75 12 2 10
Cooper Akieem Imhotep 43 6.50 11 12 26
Mack Nafese Motivation 43 3.75 12 12 22
Bolles David Malvern Prep 42 10 11 2 4
Sattelle Ryan Pennridge 42 8 11 2 4
Moore Naheem Coatesville 42 5.75 10 12 22
Blake Akeel Penn Charter 41 3.75 9 1 21
Odunjo Tim Penn Wood 40 5.50 9 1 28
Mihalic Jake Council Rock South 40 5.25 10 1 28
Bevenour Nick North Penn 39 1.75 1 21
Ramsey Lamar Archbishop Carroll 39 1.50 11 1 28
Flowers Nigel Swenson 38 9.25 12 12 30
Vaughn Darryl St Joe Prep 38 1.50 1 21
Bee TeoBee Pennridge 37 4.25 10 12 30
Shot Put 46 0
Cummings Connor W C Rustin 52 9 12 2 4
Gibson Quadir Glen Mills 52 8.50 11 12 22
Robinson Semaj Glen Mills 52 1 12 2 10
Moreno Yobani Bensalem 51 3 11 1 14
Asamoa Edem W C Rustin 51 2 12 1 28
Walker Noah LaSalle 50 10 12 12 22
LaRiviere Riely Pennridge 50 4 12 2 10
McMann Griffin Pennridge 50 1 12 2 10
Robinson Semaj Glen Mills 49 0.50 12 1 7
Bell D’Amonte Glen Mills 49 0 12 1 21
Bermudez Aidan Radnor 47 6.50 12 1 28
Gromlich Connor Council Rock North 47 3.50 12 12 22
Arndt Matt Penncrest 46 6 1 14
Mayfield Kameron North Penn 46 5.25 11 2 10
Cooper Justin Wissahickon 46 2.75 12 1 7
Lemon Petey Haverford School 46 2 1 21
Silva Thomas W C East 46 0 1 14
Schenck Zahir Imhotep 44 9.50 12 12 22
Robinson Jamil Abington 43 5.75 11 1 7
King James Upper Darby 42 9 12 1 28
Lam Tommy Council Rock South 42 1.50 12 1 28